Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Avfallshantering
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandlingstjänster, förorenad jord samt bränsleberedning
Referensnummer: 168/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inhyrning av personal och hjullastare samt grävmaskin med utrustning för utförande av marksanering, hantering av farligt avfall och bränsleberedning på Spillepeng, Malmö m.m.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112340 Marksanering, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare, 90522000 Tjänster i samband med kontaminerad jord, 90522400 Markrening och markbehandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen