526200-2019 - ResultatSverige-SUNDBYBERG: Tekniska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulter VA-ingenjörer
Referensnummer: UH-2019-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71356000 Tekniska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avrop av tekniska konsulttjänster avseende VA-ingenjörer. Konsultkompetens genom resursbemanning eller projektuppdrag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen