Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemisk-tekniska Produkter
Referensnummer: VF2020-00028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Företag/leverantörer som tillhandahåller produkter inom kemisk-tekniska kategorin på Varuförsörjningen.se och som är intresserade av upphandlingen är välkomna att anmäla intresse för hearing via Teams.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24327000 Diverse kemiska produkter, 24960000 Olika slag av kemiska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tvätt/rengörings/disk/desinfektionsmedel, hudkräm, tvål och schampo mm.