526307-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Konsulttjänster med avseende på lika möjligheter
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Jämställdhetskonsulter 2019
Referensnummer: 18/95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98200000 Konsulttjänster med avseende på lika möjligheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende konsulttjänster inom jämställdhetsområdet till SKL
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79632000 Utbildning av personal, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen