Huvudsaklig CPV-kod 31300000 Isolerad metalltråd och kabel
II.1.4.
Kort beskrivning
Ellevio will procure a frame agreement with the winning suppliers for delivering cables 1-36 kV, aerial conductors and earthing wires. The delivery will be for all parts of Sweden were Ellevio is conducting business.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 65310000 Eldistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen