526369-2023 - ÄndringSverige-Bromma: Rekryteringstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Urvalspsykolog
Referensnummer: UH-2023-37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen innefattar ett ramavtal för tjänster av utredningspsykolog. Uppdragen omfattar stöd till FRA i att genomföra personbedömningar av kandidater i rekryteringsprocesser.
Upphandlingen genomförs enligt Lagen (2011:1029) om upphandling på försvars- och säkerhetsområdet (LUFS) (https://www.upphandlingsmyndigheten.se/regler-och-lagstiftning/lufs/#hur_skiljer_sig_l_uf_s_fran__l_ouoch__l_u_f)