526392-2019 - ResultatSverige-Malmö: Natriumhydroxid
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för natronlut 50 % (bulk)
Referensnummer: 289/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24311520 Natriumhydroxid
II.1.4.
Kort beskrivning
Natronlut 50 % (bulk)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24311000 Kemiska grundämnen, oorganiska syror och föreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen