526442-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konferensanläggningar och julbord
Referensnummer: KS 2022/0674
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun, upphandlings- och inköpsenheten, i samarbete med Linköping-, Söderköping- och Finspångs kommuner samt Kommunalförbundet Räddningstjänsten Östra Götaland inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal omfattande konferensanläggningar och julbord. Upphandlingen omfattar dagkonferenser, konferenser med övernattning och julbord med eller utan konferens.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Konferens utan lunch, halvdag, kl. 08:00-12:00 alternativt kl. 13:00-17:00
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster, 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell, 55300000 Restaurang- och serveringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se närmare beskrivning i upphandlingsdokumenten.
Konferens utan lunch, heldag, kl. 08:00-17:00
Del nr: 2
Konferens kväll, kl 17:00-23:00
Del nr: 3
Konferens med lunch, halvdag, kl. 08:00-12:00 alternativt kl. 13:00-17:00
Del nr: 4
Konferens med lunch, heldag, kl. 08:00-17:00
Del nr: 5
Konferens med övernattning i enkelrum, två (2) halvdagar (lunch-lunch)
Del nr: 6
Konferens med övernattning i enkelrum, två (2) heldagar
Del nr: 7
Konferens med övernattning i dubbelrum, två (2) halvdagar (lunch-lunch)
Del nr: 8
Konferens med övernattning i dubbelrum, två (2) heldagar
Del nr: 9
Konferenslokal med möjlighet att rymma upp till 10 st deltagare. Pris ska anges per lokal.
Del nr: 10
Konferenslokal med möjlighet att rymma upp till 30 st deltagare. Pris ska anges per lokal.
Del nr: 11
Konferenslokal med möjlighet att rymma upp till 50 st deltagare. Pris ska anges per lokal.
Del nr: 12
Konferenslokal med möjlighet att rymma upp till 75 st deltagare. Pris ska anges per lokal.
Del nr: 13
Konferenslokal med möjlighet att rymma upp till 100 st deltagare. Pris ska anges per lokal.
Del nr: 14
Konferenslokal med möjlighet att rymma upp till 300 st deltagare. Pris ska anges per lokal.
Del nr: 15
Konferenslokal anpassad för större event såsom mässor, kongresser, föreläsningar etcetera med möjlighet att rymma upp till 1200 st deltagare. Pris ska anges per lokal.
Del nr: 16
Grupprum i samband med konferens.
Del nr: 17
Julbord utan konferens
Del nr: 18