526602-2019 - PlaneringSverige-Örebro: Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommande upphandlingar
Referensnummer: 1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi planerar för kommande ramupphandlingar, justeringar kan komma att ske.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor, 45262500 Murning och tegelläggning, 45343230 Installation av sprinklersystem, 45431000 Golv- och plattläggning, 71550000 Smedtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vi planerar för kommande upphandlingar, justeringar kan komma att ske.