Mottagning av schaktmassor och tillhandahållande av fyllnadsmaterial 2018
Referensnummer: 18/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren har behov av att i den löpande verksamheten med drift och underhåll av anläggningar, ledningar mm kunna avlämna schakt- och rivningsmassor, asfalt och dylikt till återvinning och samtidigt avhämta för verksamheten adekvata fyllningsmassor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen