52667-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Campingplatstjänster
Koncessionsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och skötsel samt verksamhetsdrift av camping m.m.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55220000 Campingplatstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Eskilstuna kommun, Torshälla stad, upphandlar drift och skötsel samt verksamhetsdrift av följande anläggningar:
— Mälarbadens camping,
— Mälarbadens gästhamn,
— Mälarbadens bad,
— Torshälla gästhamn och
— ställplatser för husbilar i Torshälla hamn.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55200000 Camping och andra korttidsinkvarteringar (ej hotell), 50884000 Reparation och underhåll av campingutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen