526671-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Visby: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsbyrå
Referensnummer: RS 2023/1458
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser en kommunikationsbyrå som tillsammans med Region Gotland vill arbeta för att stärka bilden av Region Gotland och som genom kommunikationstjänster och rådgivning kan bidra till både interna och externa kommunikationsmål. Det vi söker är en fullservicebyrå med tjänster som omfattar hela det utbud som krävs för att kunna vara en fullserviceleverantör av kommunikationstjänster på strategisk, taktisk, konceptuell och operativ nivå.
Beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341100 Reklamrådgivning, 79342000 Marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen