526718-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Café och konditorisortiment för avhämtning
Referensnummer: 129/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Café och konditorisortiment för avhämtning inom Göteborgs Stad. Flera leverantörer med lokala butiker kommer att upphandlas.
Frågor om upphandlingen besvarar inte under tiden 20 juli - 14 augusti.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15811500 Färdiga brödprodukter, 15812000 Bakverk och kakor, 15812100 Bakverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen