Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan Hearing - Osteosyntesmaterial käkkirurgi
Referensnummer: VF2020-00077
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Varuförsörjningen inbjuder leverantörer av Osteosyntesmaterial käkkirurgi till en hearing tillsammans med representanter från verksamheter inom regionerna för Varuförsörjningens upphandlingsområde Uppsala, Västmanland, Dalarna, Örebro och Sörmland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33141770 Artiklar för behandling av frakturer, spikar och plattor, 33183300 Utrustning för osteosyntes
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Material för uppbyggnad av skadade käkben och ansiktsfrakturer.