Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arrangerad skolskjuts med beställningsresor
Referensnummer: 915-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Helsingborgs stad, stadsbyggnadsförvaltningen, inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende fordon och trafikledning för arrangerad skolskjuts med tillhörande beställningsresor i Helsingborgs stad.
Avtalet gäller i 5 år med möjlighet till förlängning om ytterligare 1+1 år.
Avtalsstart är planerad till 1 juli 2024.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler, 34121000 Bussar, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen