2. Förfarande
Förfarande
Titel: Photonic Doppler Velocimeter (PDV)
Beskrivning: FOI conducts experimental research in detonation physics, warhead technology and penetration mechanics. FOI intend to purchase a Photonic Doppler Velocimeter to use in this research area.
Intern identifierare: FOI-2024-873
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000