526814-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Skoghall: Konsulttjänster inom ventilation
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter inom värme, ventilation, styr- och regler och sanitet
Referensnummer: KS 2022/304
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enligt upphandlingsdokumenten.