52683-2019 - ResultatSverige-Piteå: Mejeriprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mejeriprodukter 2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen innefattar köp och distribution av mejeriprodukter för kommunerna Piteå, Älvsbyn, Arvidsjaur och Arjeplog.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15500000 Mejeriprodukter, 15550000 Blandade mejeriprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen