526897-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Gasdistribution och tillhörande tjänster – Biogasleverans
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBiogasleverans
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans av biogas för uppvärmning. Den sammanlagda årsvolymen är ca 1 350 MWh fördelat på 10 anläggningar. Till stadsfastighetsförvaltningen, Göteborgs stad.
Intern identifierareSFF-2024-00560
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 65200000 Gasdistribution och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 09120000 Gasformiga bränslen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000