Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behörighetsportal
Referensnummer: 21-173-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Gislaveds kommun har som målsättningen att automatiskt tilldela behörigheter utifrån de roller som finns i kommunen. För att lösa specialfallen rörande behörigheter har Gislaveds kommun ett behov av ett systemstöd för att beställa/avbeställa tilläggsbehörigheter mm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 11 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 72211000 Programmering av system- och användarprogram
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Behörighetsmanagering
3500 anställda
Införande+ 3+3+3 år.