Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1099 Ramavtal Skyltar, Södertälje Kommun, Telge AB och Gnesta Kommun
Referensnummer: TI 2021-1099
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928472 Skyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal Skyltar beläget i Södertälje samt Gnesta Kommun.
Skyltar inom följande områden är aktuella för upphandlingen:
- Foliering (gäller ej foliering av fordon)
- Vepor
- Fasadskyltar
- Belysta- /icke belysta skyltar
- Punktskrift
- Taktila skyltar
- Orienteringstavla
- Hänvisning
- Funktionsskylt
- Dörrskylt
- Grafiska skyltar
- Informationsskyltar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 39174000 Butiksskyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål, 44423450 Namnskyltar, 44423460 Adresskyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen