526959-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snabbtest narkotikadetektion
Referensnummer: 2021-15736
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar snabbtester som ska påvisa förekomst av narkotika i urin. Snabbtesterna består av en multifunktionellpanel, med detektion av tio olika substanser samtidigt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 38544000 Utrustning för narkotikaspårning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen