Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av A/V-produkter (Hemelektronik)
Referensnummer: KS 2017/01907-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48910000 Datorspel, barnvänliga titlar och skärmsläckare
II.1.4.
Kort beskrivning
Varje år köper Västerås stad hemelektronik (tv, video, ljud, tillhörande kablage, batterier etc).
Denna upphandling omfattar TV, video, ljud, tillhörande kablage, batterier, väggfästen mm.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48910000 Datorspel, barnvänliga titlar och skärmsläckare, 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen