526975-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlarfordon med tillhörande lastväxlarsläp
Referensnummer: 17/107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Lastväxlarfordon med tillhörande lastväxlarsläp + option på ytterligare ett fordon och släp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114000 Specialfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34140000 Tyngre motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen