526978-2017 - ResultatSverige-Borås: Gaser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flaskgaser
Referensnummer: 17/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24100000 Gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av flaskgaser samt relaterade tjänster enligt följande:
— Leverans av flaskgaser - industrigaser, gasol samt specialgaser som kalibreringsgaser, kundspecifika gasblandningar, flytande kväve och helium i kärl, koldioxidpellets i kartong m.m,
— Hyra av gasflaskor - hyresabonnemang emballage,
— Serviceavtal – service, underhåll och tillsyn av leverantörens utrustning/emballage.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24111000 Väte, argon, ädelgaser, kväve och syre, 24111300 Helium, 24111700 Kväve
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen