Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Julklappar Stockholm stad 2021
Referensnummer: 2021/442
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22321000 Julkort
II.1.4.
Kort beskrivning
Serviceförvaltingen har fått i uppdrag att genomföra en gemensam upphandling för samtliga förvaltningar och bolag av julklappar till stadens medarbetare. Julklapparna avser för julen 2021. Avtalsperiod: Ramavtalet avses att gälla från och med den tidpunkt både parter tecknat avtalet. Ramavtalet avser löpa i sex (6) månader. Efter sex månader (6) upphör avtalet att gälla.
Beställning: Beställaren ska kunna beställa julklapparna från och med 2021-12-01 genom stadens inköpssystem
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22321000 Julkort, 30199740 Kort med tryckt hälsning, 30237131 Elektroniska kort
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen