527092-2020 - ÄndringSverige-Halmstad: Paramedicinska fordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordon sittande sjuktransport och Fordon sittande sjuktransport plus bår
Referensnummer: DNRGS200160
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114120 Paramedicinska fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av Fordon sittande sjuktransport till Region Halland.