Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänster
Referensnummer: KS-UH/2021:54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Resebyråtjänster under en avtalsperiod på två år med möjlighet till förlängning upp till två år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Resebyråtjänster innefattar bokning/avbokning/ombokning av resor, grupp-och konferensbokningar, rådgivning och information samt resenyheter och ev konstnadsbesparade åtgärder.