See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service och reparation av storköksutrustning
Beskrivning: Karlshamns kommun inbjuder till anbudsgivning gällande - Service och reparation av storköksutrustning med diarienummer KS 2024/145. Upphandlingen avser ramavtal rörande beställarens behov av reparationer samt service i syfte att hålla storköksutrustning i brukbart skick så länge det är ekonomiskt hållbart. Nyinstallation och demontering av storköksutrustning kan förekomma under avtalsperioden. Större entreprenader som tex. nybyggnation och omfattande byte ingår ej. Upphandlingen gäller ej kylarbeten som utförs inom en kylanläggning, upphandlande myndigheter har avtal med annan leverantör för detta. Upphandlingen genomförs tillsammans med nedan upphandlande myndigheter, där Karlshamn Kommun är samordnare. Karlshamn KommunOlofström KommunSölvesborg KommunSölvesborgshem ABRonneby KommunKarlskrona Kommun Denna upphandling är uppdelad på fem (5) anbudsområden. Anbud lämnas per anbudsområde och utvärderas separat. Anbudsgivaren kan välja fritt vilket/vilka av anbudsområdena de är intresserade att lägga anbud på. Varje kommun utgör ett anbudsområde.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50880000 Reparation och underhåll av hotell- och restaurangutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Karlshamn Kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92905:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Olofström Kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92905:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Sölvesborg Kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92905:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Ronneby Kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92905:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Karlskrona Kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92905:Lot:5