See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Klimatförändring och klimatanpassning
Beskrivning: Denna upphandling syftar till att skapa en ramavtal med rangordning där konsulten kan hjälpa kommunen att utreda och hantera klimatrelaterade risker samt arbeta med klimatanpassning. Uppdraget är viktigt för att säkerställa att kommunen kan hantera klimatförändringar på ett effektivt och hållbart sätt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105095:Lot:1