527154-2022 - ResultatSverige-Svenstavik: Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem VoO och IFO
Referensnummer: KS 2022/55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Bergs kommun upphandlar ett avtal för leverans, support, underhåll och vidareutveckling för verksamhetssystemet samt övrigt samarbete gällande tillhörande tjänster såsom installation, parametersättning, utbildning, dokumentation och driftsättning.
Efterfrågat systemstöd ska innehålla funktionalitet för att hantera samtliga hos beställaren förekommande typer av insatser och åtgärder, bistånd, beställningar och uppdrag grundade på SoL, HSL, LSS, LVM, LVU, FB och SFB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72253100 Helpdesk-tjänster, 72267100 Underhåll av IT-programvara, 72514300 Drift av dataanläggning för underhåll av datasystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen