2. Förfarande
Förfarande
Titel: Frivillig förhandsinsyn Systemstöd VoO
Beskrivning: Drift, support, underhåll och uppgraderingar av verksamhetssystemet Procapita/Lifecare IFO.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72261000 Stödtjänster för programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Frivillig förhandsinsyn Verksamhetssystem VoO
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster