527194-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Verktygsmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rörbocksmaskin till anstalten Västervik
Referensnummer: 2023-11886
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42600000 Verktygsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av rörbocksmaskin som klarar upp till 40 mm-rör. Maskinen ska främst användas till att bocka rör vid tillverkning av bord och stolar. I samband med köpet ska inbyte och bortforsling av befintlig maskin göras.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen