527212-2017 - ResultatSverige-Karlskrona: Dryckesautomater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kaffeautomater med tillhörande tjänster och ingredienser 2017
Referensnummer: 2016/00106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42968100 Dryckesautomater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser hyra av kaffeautomater samt tillhörande tjänster och ingredienser för Landstinget Blekinge.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen