52722-2025 - Planering
Sverige – Programvara och informationssystem – RFI gällande digitalt planeringsverktyg för skoskjuts
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Tjänster - Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFI gällande digitalt planeringsverktyg för skoskjuts
BeskrivningEnköpings kommun kontrollerar marknaden för system som kan hantera skolskjuts och elevresor gällande ansökningar, beslut, planering av bussturer med mera. Syftet är att få en bild av marknaden och att samla in information om de tjänster som erbjuds.
Intern identifierareUAN2024/803
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 72222300 IT-tjänster, 72246000 Konsulttjänster för system