527236-2025 - Resultat
Sverige – Städning – Lokalvård
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLokalvård
BeskrivningUpphandling av lokalvård inklusive tilläggstjänster Örebro län.
Intern identifierare6471-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelLokalvårdsuppdrag Länsstyrelsen Örebro län
BeskrivningLokalvårdsuppdraget innefattar; Regelmässig lokalvård, anskaffning och hantering av städmaterial, städprodukter/kemikalier och städutrustning/maskiner för utförande av lokalvårdsuppdraget, anskaffning och hantering av förbrukningsvaror för beställaren, tilläggstjänster (städning utöver regelmässig städning t.ex. storstädning, golvvård, höghöjdsstädning, fönsterputsning etc.).
Intern identifierare1449975
Huvudklassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKvalificering
BeskrivningLokalvårdsuppdraget innefattar; Regelmässig lokalvård, anskaffning och hantering av städmaterial, städprodukter/kemikalier och städutrustning/maskiner för utförande av lokalvårdsuppdraget, anskaffning och hantering av städmaterial, städprodukter/kemikalier och städutrustning/maskiner för utförande av lokalvårdsuppdraget samt periodisk städning.
Intern identifierare1639996