52725-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utskriftslösning med tillhörande utrustning, tjänster
Referensnummer: FS 2.1.2-38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten ska omfatta universitetets behov av säker utskriftslösning med multifunktionsskrivare, papper, toner, påfyllnad, service samt även betallösning för studenter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 42 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212772 Programvaruutvecklingstjänster för utskriftsprogram, 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30125000 Delar och tillbehör till kopiatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen