527265-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av lösning för symtombedömning och hänvisning
Referensnummer: 2020050016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av lösning för symtombedömning och hänvisning med möjlighet till digital vårdkontakt via till exempel chatt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30211300 Dataplattformar, 48000000 Programvara och informationssystem, 48180000 Medicinsk programvara, 48517000 IT-programvara, 48814000 Medicinska informationssystem, 48814100 Sjukvårdssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72262000 Utveckling av programvara, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inera avser föra dialog om avtalsform varför uppgifterna i annonsen är preliminära. Inera avser även föra dialog om avtalets varaktighet. Mer information framgår av upphandlingsdokumenten.