2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fordonsservice och reparation
Beskrivning: Uddevalla kommun behöver förnya sitt ramavtal gällande fordonsservice och reparation. Avtalet omfattar personbilar och lätta lastbilar som inte omfattas av nybilsgaranti eller serviceavtal.
Intern identifierare: SBN/2024:388
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50111000 Skötsel, reparation och underhåll av bilpark, 50112000 Reparation och underhåll av bilar, 50112100 Reparation av bilar, 50112200 Underhåll av bilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del