527347-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk konsult - Kontrollant
Referensnummer: KS 2022/00115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kontrollanter inom angivna teknikområden.
Ramavtal kommer att tecknas inom följande teknikområden.
Teknikområden
1. Bygg
2. Mark
3. El
4. VVS
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster, 71356000 Tekniska tjänster, 71356100 Tekniska kontroller, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen