527363-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Solcellsplattor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Solcellsanläggningar
Referensnummer: 21/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09331000 Solcellsplattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Myndigheten har behov av skalbara lösningar for solcellsanläggningar.
Varierande ifrån små portabla avsedda för snabbinsatser och upp till max 180kVA totalt för växelriktare/laddare och med energilagring där generator endast används vid ogynnsamma väderförhållanden samt som backup.
Solcellsanläggningarna ska innehålla all erforderlig utrustning och kringutrustning som krävs för en fullt fungerande solcellsanläggning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09331200 Solcellsmoduler, 45261215 Läggning av solcellsplattor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen