527384-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sanering av skadedjur och ohyra
Referensnummer: KSN-2022-01486
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att teckna avtal med en leverantör som som levererar hela lösningen på skadedjurssanering, både förebyggande arbete och sanering av ohyra och skadedjur i fastigheter och på allmänna platser, parker, torg etc inom kommunen, så att man kan få en så skadedjursfri miljö som möjligt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen