527386-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av specialiststöd inom ritningskontroll
Referensnummer: 1621/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för specialiststöd inom ritningskontroll.
Konsult ska kunna:
Utföra mottagningskontroll av leveranser av handlingar (ritningar, modellfiler mm) från SFV:s byggprojekt enligt SFV:s styrande dokument.
Registrera inkommande handlingar enligt rutin, dvs uppdatera befintliga handlingar och registrera tillkommande.
Hantera beställningar av leveranser av handlingar av samtliga discipliner enligt rutin till projekt, både internt och externt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen