527423-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Analystjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lab analyser för kök, bad m.m. samt VA-bolag - Avesta
Referensnummer: GNU 2020/124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71620000 Analystjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hämtning och transport av laboratorieprover, provberedning, genomförande av analyser, bedömning av provsvar samt leverans av provtagningsmaterial.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71620000 Analystjänster, 71900000 Laboratorietjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen