527452-2023 - ÄndringSverige-Umeå: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Om- och tillbyggnad av skola, Vuxenutbildning - Champinjonen 1
Referensnummer: 23171
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå kommun upphandlar en utförandeentreprenad avseende om- och tillbyggnad av skola, vuxenutbildningen - Champinjonen 1 i enlighet med förfrågningsunderlag.