2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Årsentreprenörer Bygg Västerås, Sala, KAK
Beskrivning: Entreprenadarbetena omfattar främst ny-, om- och tillbyggnader med dithörande rivning-/demonteringsarbeten samt servicearbeten och visst akut- och långtidsplanerat underhåll. Aktuella orter är: Västerås, Fagersta, Norberg, Skinnskatteberg, Hallstahammar, Arboga, Köping, Kolsva, Sala, Tärna.
Intern identifierare: IN-IN25-0171:1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000