527554-2023 - ResultatSverige-Vårgårda: Konsulttjänster för telekommunikation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter – El och tele
Referensnummer: UPH/2021:77
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71316000 Konsulttjänster för telekommunikation
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandling är att täcka Beställarens behov av tekniska konsulter inom kompetensområdet el och tele, för mindre till medelstora projekt, totalentreprenader och utförandeentreprenader, av nyproduktions-, tillbyggnads-, underhålls- och ombyggnadskaraktär.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen