527582-2024 - Resultat
Sverige – Skrivbyråtjänster – Språkkonsulttjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpråkkonsulttjänster
BeskrivningArbetsmiljöverket bjuder in intresserade leverantörer att lämna anbud för språkkonsulttjänster. Vi avser att teckna avtal med en leverantör av språkkonsulttjänster som kan vara ett stöd i vårt klarspråksarbete – för att vår kommunikation ska vara vårdad, enkel och begriplig.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92312211 Skrivbyråtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97044:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79632000 Utbildning av personal, 80511000 Personalutbildning, 80580000 Tillhandahållande av språkkurser