Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städupphandling
Referensnummer: 17/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städentreprenaden omfattar dagliga städning av Stadsarkivets olika verksamhetslokaler samt övriga städtjänster såsom påfyllning och tömning av disk- och kaffemaskiner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919100 Rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städentreprenaden omfattar alla Stadsarkivets verksamhetslokaler och avtalet kommer att gälla under två(2) år med möjlighet till förlängning ett plus ett år (1+1).