527625-2022 - Frivillig förhandsinsynSverige-Tyresö: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Moduler för Löne- och PA- system
Referensnummer: 2022/KSUH 0058
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Tyresö kommun informerar härmed sin avsikt att ingå avtal med CGI Sverige AB om uppgraderingar av verksamhetssystemet Heroma genom denna Frivillig förhandsinsyn Löne- och pa-system. Omfattning: Tilläggsfunktioner utdata, dokumentarkiv, anställningsmodul, glömt lösenord applikation och inom området tillkommande funktioner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser drift, support, underhåll och uppgraderingar av verksamhetssystemet Heroma.